Novinky Mapa Napíšte nám Pracovné ponuky Kontakt

Adriana Bukajová (III.)

Školský rok:

• 20. 6. 2017

Na besedu do našej školy sme pozvali dňa 20.6. 2017 zástupcov Obecnej polície Dvory nad Žitavou.  Správanie žiakov nie je vždy v súlade so školským poriadkom. Chceli sme, aby deti boli poučené o  možných trestoch za ich nerozvážne bitky či šikanovanie, tiež o tom, ako sa majú správať počas letných prázdnin.

Žiaci tretieho, štvrtého, piateho a šiesteho ročníka  besedovali s kapitánom Jozefom Pintérom, zástupcom náčelníka Obecnej polície Dvory nad Žitavou. Prednášal o záškoláctve, šikanovaní, násilí a právach a povinnostiach rodičov i detí.

• V piatok 16.6.2017  na ZŠ Nábrežná v N. Zámkoch boli ocení najlepší žiaci v okrese, ktorí sa na rôznych predmetových olympiádach (BIO, CHEM, FYZ, DEJ, MAT, GEO) a pytagoriáde umiestnili na prvých troch miestach. Výnimočného podujatia sa zúčastnili aj naše siedmačky Karin Baranovičová a Liliana Ivaničová, ktoré  sa umiestnili zhodne na 2.mieste v Okresnom kole Biologickej olympiády -  kategória D.  Úspešné biologičky si diplom a cenu prevzali od Mgr. Borisa Holíča (odd. odborných a metodických činností ObÚ Nitra).

• Žiaci 6. ročníka sa tiež zúčastnili dňa 15.6. koncoročného výletu v Nitre. Spolu s nižšími  ročníkmi navštívili Staré divadlo Karola Spišáka a pozreli si tam bábkovú rozprávku Janko Hraško.

Potom sa vybrali na Nitriansky hrad. Cestou  navštívili Františkánsky kostol sv. Petra a Pavla. Osviežili sa pri fontáne na Pribinovom námestí, prešli Námestím Jána Pavla II.  a odfotili sa pri Mariánskom súsoší. Pred vstupom do hradného areálu upútal ich pozornosť Pamätník Milénia – PROGLAS, ktorý predstavuje text Proglasu - predslovu k preloženému evanjeliu, ktorý priniesli sv. Cyril a Metod. Navštívili Baziliku sv. Emeráma, pozreli si hradnú studňu, drevorezbu s názvom Posledná večera - je slovenským unikátom, postavy Krista a dvanástich apoštolov v životnej veľkosti, pozreli si výstavu obrazov v gotickej priekope. Odfotili sa pri soche Jána Pavla II. a pokochali nádherným výhľadom z hradu na celé mesto a nádherne týčiaci sa Zobor.

PLAMEŇ 2017 - Tretie víťazstvo v poradí yes

Dňa 9.6. 2017 naše hasičky sa zúčastnili Okresného kola súťaže Plameň 2017 žiakov ZŠ a DHZ (Dobrovoľný hasičský zbor) okresu Nové Zámky na futbalovom ihrisku v Strekove pod vedením p.uč. Karola Závodského a p. zástupcu  Ondreja Mlyneka. Darilo sa im a boli prvé!  Súťažili v disciplíne štafeta na 400 m bez trestných bodov a požiarnom útoku prekážkami s malými chybičkami, ktoré ich stálo absolútne víťazstvo aj nad chlapcami. Družstvo súťažilo v zložení: K. Baloghová, E. Jakabová, A. Pilná, R. Norovská, V. Várniková, L. Knižatová, L. Ivaničová, M. Sipková, S. Rozenbergová a T. Gašparíková.

• 17. 6. 2017

K záveru školského roka neodmysliteľne patrí výlet. Perfektný jednodňový zájazd si užili  všetky deti z prvého stupňa, žiaci piateho a šiesteho ročníka pod vedením svojich učiteľov. Spolu 69 detí cestovalo dvoma autobusmi do Nitry,  nášho krajského mesta,  kde prežili nabitý program. Predpoludním navštívili  Staré  divadlo Karola Spišáka. Pozreli si tam bábkovú rozprávku Janko Hraško. Pani uvádzačky pozvali naše deti  pred predstavením oddýchnuť si do ozajstného divadelného zákulisia, ocitli sa totiž v divadelnej čitárni, kde sa herci stretávajú pri čítačkách nových inscenácií. Žiaci tak o to väčšmi mohli nasať  divadelnú atmosféru.

• 5. 6. 2017

Pozvanie na besedu so žiakmi našej školy prijal dňa 5.júna 2017 úspešný reprezentant SR v hokeji, momentálne hráč HC Sparta Praha, Andrej Kudrna (26).  Skoro dvojhodinová debata so sympatickým športovcom nemala konca. Zvedaví boli nielen žiaci, ale aj učitelia. Veď stretnúť naživo hviezdu  tohtoročných MS v hokeji je zážitkom na celý život.  Žiaci sa zaujímali o profesionálnu kariéru športovca, jeho pôsobenie v  kluboch, no na paškál si zobrali aj jeho školské časy či súkromie.

• Dňa 30.mája 2017 sa uskutočnili na Atletickom štadióne na Sihoti v Nových Zámkoch Majstrovstvá  okresu mladších žiačok v atletike. Žiačky našej školy skončili v celkovom počte bodov na skvelom 2. mieste zo všetkých zúčastnených škôl!

Nepodarilo sa im poraziť iba žiačky zo ZŠ G. Bethlena N. Zámky, s  ktorými až do poslednej chvíle bojovali o prvé miesto.  Víťazstvo im napokon ku koncu  vyfúkli vďaka výrazne lepším umiestneniam vo vrhu guľou, hode kriketkou a štafete. Na 60m, 300m, v diaľke, vo výške a najmä v behu na 800 m ich naše dievčatá bodovo predbehli.

• Celkové umiestnenie: 23. miesto z 35 tímov. Taká je bilancia  účasti našich žiakov na Majstrovstvách okresu v atletike  starších žiakov.  Konštatujeme, že náš výrazne omladený tým podal veľmi pekný výkon. Konkurencia bola extrémne silná,  o čom svedčí aj fakt, že z okolitých obcí sa podarilo nášmu družstvu poraziť všetky obce okrem ZŠ Dvory nad Žitavou, ktoré skončili len kúsok nad nami, na 21. mieste. Kolta, Jasová, Dedinka, Dolný Ohaj sa umiestnili tesne za nami. Výrazné zlepšenie nastalo u  všetkých desiatich chlapcov, ktorí takmer všetci prvýkrát súťažili v kategórii starších žiakov. Ak bude ich zlepšovanie pokračovať   týmto tempom, tak už na budúci rok niektorí chlapci získajú svoje prvé medaily. Ďakujeme a gratulujeme všetkým k výborným výkonom.

• Predposledný májový týždeň bol v našej škole English Week  - týždeň anglického jazyka. Žiaci mali možnosť zúčastniť sa hodín s americkým lektorom Rayom Sikorskim. Šiestaci, siedmaci, ôsmaci a deviataci sa učili  cudzí jazyk hravou metódou a každý deň si precvičovali konverzáciu v angličtine na rôzne témy, ktoré budú môcť využiť v praktickom živote. Napríklad sa zoznamovali, objednávali si jedlo v reštaurácii, pokúsili sa popísať a predať vlastný vynález. Aktivít bolo naozaj veľa a žiakom sa veľmi páčil aj anglický šport kickball.

DEŇ UČITEĽOV - 28.3.2016

Ď  A  K   U  J  E  M  E