Novinky Mapa Napíšte nám Pracovné ponuky Kontakt

Popozajtra (Nedeľa 24.6.2018)
Samuel Žiga (I.)

Školský rok:

Rok s čarovnou 8 začína...

Novinky

• V rámci najväčšieho podujatia firemného dobrovoľníctva na Slovenku NAŠE MESTO a organizátora, Nadácie Pontis, pozývame rodičov, žiakov a dobrovoľníkov z radov verejnosti na "rande s naším mestom". Zapojte sa do úpravy areálu školy 🚩v sobotu dňa 9.6.2018 o 9,00 h🚩 Prácou dobrovoľníkov bude úprava predzáhradky ZŠ, obnova náteru brány a plotu školy, úprava terénu, výsadba okrasných rastlín a výroba lavičiek. 💚Všetkým ďakujeme! 💚

Viac info u p.uč. Petronely Šemelákovej

• Žiaci našej školy boli pozvaní na Športovo-rybársky deň do Dvorov nad Žitavou. Občianske združenie HUDVORD 1075, známe ako Dvorské varechy, zorganizovalo športové podujatie za Kalváriou pri štrkovisku. Štyri družstvá (Dvory n. Žitavou s VJM SJ aj MJ, Bešeňov a Semerovo) súťažili v rôznych zážitkových disciplínach: rybolov, beh vo vreci, ťahanie lanom a beh okolo kalvárie. Po splnení rôznych úloh dostali deti mapu k pokladu. Cieľom bolo, aby družstvá navzájom spolupracovali a spoločnými silami našli poklad. Zúčastnení mali možnosť pozrieť si ukážky práce kynológov z N. Zámkov, lovu rýb profesionálom či pozhovárať sa s Dvorčanom, maratóncom Gabrielom Švajdom. Deti boli odmenené gulášom a palacinkami, no pri vyhodnotení ich neminul diplom, medaily a trofej. Víťazmi tohto nádherného športovo-rybárskeho dňa boli všetci.

• Do okresného kola Matematickej olympiády postúpili štyria žiaci. Najviac sa darilo Karin Baranovičovej, ktorá skončila na 3. mieste medzi všetkými ôsmakmi v okrese. K víťazstvu a postupu do krajského kola jej chýbali len 2 body. Medzi deviatakmi zahviezdil Matúš Vetter, ktorý skončil na 4. mieste. O trošičku horšie sa darilo Natálke Havlíkovej a Liliane Ivaničovej, ktoré obsadili 16. a 22. miesto. Všetkým našim reprezentantom, no najmä Karin a Matúšovi, srdečne gratulujeme a želáme ďalšie úspechy v štúdiu. (mb)

• Do okresného kola Pytagoriády boli z našej školy pozvaní 6 žiaci. Marianka Horváthová (3.roč.) sa umiestnila na 41. m, Matej Cagáň (4.roč.) 54.m, Radovan Duchoň (5.roč.) skončil na 61. mieste. Zo 6.roč. nepozvali nikoho, žiaľ, v školskom kole nik zo šiestakov nebol v školskom kole úspešný. Zo 7.roč. pozvali Adama Bohoša (pozn. ten sa zúčastnil inej súťaže, na ktorú sa tiež pripravoval a konala sa v ten istý deň). Z 8. roč. pozvali dve šikovné žiačky Lilianu Ivaničovú a Karin Baranovičovú. Obe správne vypočítali 12 príkladov z 15 a stali sa úspešne riešiteľky okresného kola. Viac príkladov v okrese vypočítali len 2 žiaci. O konečnom umiestnení rozhodoval čas. Karin získala krásne 7. miesto a Lili ešte krajšie 4. miesto. Srdečne im gratulujeme! (mb)

• Aj tento rok sa žiaci našej školy pod vedením Mgr. M. Bajlu zapojili do Dejepisnej olympiády. Súťažiaci sa museli naučiť celú učebnicu a k tomu 200 strán udalostí, mien a dátumov z encyklopédií navyše. Študujúci sa zamerali na najdôležitejšie udalosti z daných tém. Nanešťastie, veľa otázok v súťažnom texte bolo zameraných aj na okrajové detaily. Zo 4 vekových kategórií každá škola v okrese môže prihlásiť 2 súťažiacich v danej ročníkovej kategórii. Z našej školy boli vybraní 8 žiaci. Niektorí brali prípravu svedomite, iní menej. Zo 6.roč. to boli Miroslav Sudi a Kevin Gažik, ktorí sa umiestnili na 20. a 21. mieste, zo 7.roč. Tamara Gašparíková skončila na 26. mieste. Z 9.roč. sa olympiády zúčastnili Matúš Vetter a Vladislav Lapsiuk (ten išiel ako náhradník za Mareka Vettera kvôli chorobe). Umiestnili sa na 22. a 21. mieste. Najviac sa darilo ôsmačkám. Karin Baranovičová skončila 21. a Liliana Ivaničová na 18. mieste ako jediná úspešná riešiteľka z našej školy a okolitých dedín.

• Festival kumštu remesla a zábavy v Banskej Štiavnici otvoril brány 21.ročníka v piatok 25. mája na Starom zámku. Školská výprava zo ZŠ Semerovo si účasť na tomto krásnom mieste zaslúžila za odmenu ako koncoročný výlet. Prvostupniari si odniesli zo zámku krásne zážitky: navštívili bábkové predstavenia Divadla spod Spišského hradu, okúsili pôvodné detské hry, zažili skupinu historického šermu aj ich paľbu z pušiek, tradičnú prácu remeselníkov a mnoho ďalších atrakcií. Prechádzka Starým zámkom a jeho okolím spríjemnila výletníkom záver školského výletu. (mz)

• Dňa 18.5. sa žiačky 3. a 4. ročníka prvýkrát zúčastnili súťaže Družstiev Mladých zdravotníkov, ktorá sa konala v priestoroch Gymnázia v Nových Zámkoch. Žiačky, pod vedením p. uč. Sandy Szekeresovej, veľmi pilne a šikovne ošetrovali poranenia a pomáhali zraneným v simulovaných situáciách. Na prvých troch miestach sa síce neumiestnili, no získali veľa nových poznatkov, skúseností a odhodlania, ktoré využijú znova o rok kedy to skúsia zas. 😊