Novinky Mapa Napíšte nám Pracovné ponuky Kontakt

Samuel Žiga (1)

Školský rok:

Novinky

• Na konci školského roka sa realizoval letný tábor s názvom Cesta okolo sveta. Prvý týždeň mali deti umelecko-športové aktivity, napr. maľovanie sadrových odliatkov, maľovanie slnečníc na fóliu, kúpanie v bazéne, pečenie zdravej pochúťky, zažili však aj namáhavý športový deň, cyklotúru na Gazdovský dvor v Branove. Deti boli síce príjemne unavené, ale plné zážitkov z kontaktnej domácej farmy. Druhý týždeň sa začal výrobou vlastných cestovných pasov, do ktorých dostávali deti po splnení úloh a pripravených aktivít nalepovaciu známku navštívenej krajiny. Začínali sme návštevou Anglicka, kde deti piknikovali, odpovedali na kvízové otázky o krajine, ďalej sa cez športové zápolenie zoznámili s Gréckom, šitím vankúšikov, ktoré plnili levanduľou s Francúzskom, s hrou na kohútie zápasy so Španielskom a Talianskom, s vytváraním origami s krásnou japonskou dievčinou, tancovaním indických tancov s Indiou, najviac ich však zaujala hra s "lochneskou" príšerou a mnoho iných skvelých tvorivo- športových aktivít. Touto cestou by sme sa chceli aj poďakovať rodine Kontrových zo Semerova, ktorá deťom sprístupnila súkromný gazdovský dvor, kde niektoré deti s radosťou a nebojácnosťou pohladili aj koníky. Tiež chceme poďakovať krásnym vílam z ôsmeho ročníka.  Letný tábor bol vedený pani učiteľkami v zložení: Mgr. Janka Micsinaiová, Mgr. Lucia Marenčíková, Martina Haladíková a Mgr. Mária Dobiášová.

• 3. 7. 2017

Do galérie Ukončenie šk.roka 2016/17 boli pridané fotografie.

• V tomto školskom roku absolvovali  naši piataci zážitkové hodiny slovenského jazyka a literatúry. Prihlásila som sa do programu IRPU – Individuálny rozvojový program pre učiteľa, ktorý zastrešuje nezisková mimovládna organizácia LEAF.  Zameriava sa na osobný rozvoj učiteľa za pomoci mentora. Mentor sprevádza učiteľa počas 8 mesiacov, snaží sa vyzdvihnúť učiteľov potenciál, pomáha mu naprávať chyby  a vedie ho k postupnej premene.

• 26. 6. 2017

Do galérie DEŇ USILOVNÝCH VČELIČIEK 2017 boli pridané fotografie.

• 25. 6. 2017

Cestou našej školskej stránky sme Vás informovali o rodičovskej brigáde, vďaka ktorej sme vybudovali v škole zelenú strechu na pivnici a skalku v jej okolí. Počas „Dňa Zeme“ sme si vytvorili pocitový chodník.

Financie na realizáciu pocitového chodníka,  zelenej strechy a skalky sme získali z projektu, ktorý naša škola úspešne získala už po druhý krát so Stromu života.

• 20. 6. 2017

Na besedu do našej školy sme pozvali dňa 20.6. 2017 zástupcov Obecnej polície Dvory nad Žitavou.  Správanie žiakov nie je vždy v súlade so školským poriadkom. Chceli sme, aby deti boli poučené o  možných trestoch za ich nerozvážne bitky či šikanovanie, tiež o tom, ako sa majú správať počas letných prázdnin.

Žiaci tretieho, štvrtého, piateho a šiesteho ročníka  besedovali s kapitánom Jozefom Pintérom, zástupcom náčelníka Obecnej polície Dvory nad Žitavou. Prednášal o záškoláctve, šikanovaní, násilí a právach a povinnostiach rodičov i detí.

• V piatok 16.6.2017  na ZŠ Nábrežná v N. Zámkoch boli ocení najlepší žiaci v okrese, ktorí sa na rôznych predmetových olympiádach (BIO, CHEM, FYZ, DEJ, MAT, GEO) a pytagoriáde umiestnili na prvých troch miestach. Výnimočného podujatia sa zúčastnili aj naše siedmačky Karin Baranovičová a Liliana Ivaničová, ktoré  sa umiestnili zhodne na 2.mieste v Okresnom kole Biologickej olympiády -  kategória D.  Úspešné biologičky si diplom a cenu prevzali od Mgr. Borisa Holíča (odd. odborných a metodických činností ObÚ Nitra).

DEŇ UČITEĽOV - 28.3.2016

Ď  A  K   U  J  E  M  E