Novinky Mapa Napíšte nám Pracovné ponuky Kontakt

Kevin Gažik (VI.)
Dagmara Polhošová (II.)
Popozajtra (Štvrtok 21.12.2017)
Jozef Rigo (Špeciálna trieda)

Školský rok:

Novinky

• V prváckej triede sa konala malá rozprávková slávnosť. V stredu popoludní 13.11. 2017 žiačikov navštívil kráľ s kráľovnou. Deťom zadávali rôzne úlohy podľa predmetov a šikovní prváci ich prostredníctvom básničiek, pesničiek a tančekov plnili. Viete aká bola odmena za správne splnené úlohy? Kráľ s kráľovnou pasovali deti za riadnych prvákov našej školy. Prváci na imatrikulácii ukázali šikovnosť, ktorú za 3 mesiace v škole nadobudli pod vedením svojej triednej pani učiteľky Sandy Szekeresovej.

• Žiaci ôsmeho ročníka prekvapili! Koncom novembra zorganizovali pre všetky deti z našej školy predvianočné tvorivé dielne. Výborne pripravený harmonogram žiackych návštev, kreatívne ozdôbky, množstvo pomôcok, pohostenie a príjemná predvianočná atmosfér. Toto všetko sami zvládli. Pre každú triedu mali na tvorenie pripravený iný výrobok, ktorý im boli priradený podľa náročnosti. Hotové vianočné výrobky sa deťom veľmi páčili. Po práci bola pre všetkých šikovníčkov pripravená sladká odmena v podobe čerstvo napečených koláčov a teplý čajík.

• V utorok 22.novembra sme v škole privítali p. Miroslava Kocúra (o.i. aj vysokoškolský pedagóg a koordinátor vzdelávania) z organizácie LEAF. Pracuje v programe LEAF Award, ktorý je zameraný na „Hľadanie šikovných makovíc“. Nie, nie čistých jednotkárov, ale tých, ktorí sú mimoriadne zaujímaví kvôli niečomu, čo vedia a baví ich to.

Dvojhodinový workshop mal žiakom priblížiť možnosti, ako meniť svoje okolie vlastnou aktivitou, napr. projektami. Deti sa naučili základom projektového myslenia. Prostredníctvom rôznych činností zistili, v ktorej oblasti by mohli byť okoliu nápomocní. Objavili sa biznismeni i dievčatá, ktoré si vedia predstaviť, byť nápomocné pri vzdelávaní, v oblasti politiky a žiaci, ktorí by radi pomáhali v neziskových organizáciách. Úžasné bolo, ako tínedžeri dokázali svoj názor zdôvodniť i zargumentovať.

• Druháci sa v tomto školskom týždni učili v prvouke o kostre💀. Vedia nielen to, že je oporou nášho tela, ale poznajú aj jej časti. Učivu sa venovali celý týždeň - na hudobnej výchove 🎶 sa naučili spievať pieseň Zebra, ktorá si zabudla všetky rebrá 😊 Na výtvarnej výchove si každý žiak vyrobil svojho pohyblivého kostlivca a pridaním popiskov si precvičili časti kostry. V rámci krúžku žiaci z roliek papiera vytvorili kostru v životnej (detskej) veľkosti. Týždeň ukončili čítaním textu Kosť od Erika Jakuba Grocha. 📖

• Začal sa tretí mesiac školského roka

Milí priatelia našich školských stránok!

2.11.2017 bol 40 pracovný deň od začiatku školského roka.

Stihli sme toho neúrekom za tak krátky čas!

Vo fotogalérii si môžete pozrieť momenty z 11 podujatí zorganizovaných v našej škole – športové, vzdelávacie a zábavné – plné hier a smiechu . Okrem toho prebiehajú prípravy na vedomostné olympiády, na testovanie piatakov a deviatakov a štvrťročné hodnotenie žiakov. To všetko tvorí náplň práce žiakov a učiteľov. Nie vždy je možné spravodlivo vyhodnotiť všetko úsilie, ktoré žiak vynakladá. Niekomu sa darí v matematike, iný ľahko zvládne cudzí jazyk, ďalší reprezentuje školu v športe. Hlavným cieľom školy je pripraviť dieťa prostredníctvom vyučovacích predmetov na život. Čo myslíte, ktorý predmet je najdôležitejší? Ja si myslím, že čítanie ! Čítanie s pochopením textu . Ako však ohodnotiť tie deti, ktoré veľa čítajú, keď za prečítanú knihu nie je známka? A ako vyhodnotiť deti, ktoré sú vždy pripravené, majú poriadok vo veciach, sú disciplinované ...tiež sa to neznámkuje ! Preto oznamujem všetkým čitateľom našej stránky, že na škole budeme mať okrem hodnotenia vedomostí nové - vlastné - pravidlá, ktoré budú zohľadňovať aj to, čo sa neznámkuje. Pripravujeme systém hodnotenia a odmien, kreditné kartičky, alebo sporiacu kartu. Za určitú hodnotu si deti budú môcť „kúpiť“ drobnosti v školskom „obchode“. Tento rok by to bol pilotný program a skúsili by sme precvičovať prostredníctvom neho fin

• V piatok 20.októbra sme si pripomenuli Medzinárodný deň stromov. Stromom vďačíme za veľa. Vďaka nim môžeme dýchať, prinášajú nám plody a slúžia ako surovina pre výrobu veľkého množstva produktov.

Siedmaci - stromáci vysadili hneď päť stromov, boli to jedle biele. Najprv si spolu zopakovali význam stromov pre našu planétu, potom poznávali ihličnany, ktoré sa chystali vysadiť. Naučili sa, aké nároky majú tieto dreviny na pestovanie. Keď sme už získali všetky teoretické zručnosti, nasledovalo zdokonaľovanie praktických zručností pri sadení drevín. Výsledok bol super! Boli spokojní, mali z tejto akcie dobrý pocit. Takto naštartovaní si stihli jesenne vyzdobiť vchod do školy. Vysadili chryzantémy, zátišia dotvorili tekvicami. Za krásne chryzantémy ďakujeme p. Michalke Lisickej.

• Záložka do knihy je dlhoročný česko-slovenský projekt pre základné školy osemročné gymnázia. Téma ôsmeho ročníka projektu, v ktorom si žiaci dvoch spriatelených škôl menia záložky do knihy, sa niesla v duchu tajuplných knižných príbehov. Koncom októbra sme poslali naše záložky – zapojili sa takmer všetky ročníky - kamarátom do ZŠ s MŠ v Likavke. Táto škola nám je sympatická nielen vďaka výmene záložiek, ale poznáme ju aj z rozprávania semerovských hasičiek. Tie v Likavke každoročne absolvujú súťaž. Dúfame, že príbehy ukryté v záložkách od našich žiakov sa žiakom v Likavke budú páčiť. (-zšs-)

DEŇ UČITEĽOV - 28.3.2016

Ď  A  K   U  J  E  M  E