Novinky Mapa Napíšte nám Pracovné ponuky Kontakt

Tobias Tóth (II.)

Školský rok:

Novinky

• Dňa 28. septembra 2017 sme si  pripomenuli Svetový deň mlieka v školách. Najprv sme si prostredníctvom rozhlasovej relácie povedali o dôležitosti mlieka. Podstatou tohoto dňa je oslava významu mlieka v školách. Je to spôsob, ako upozorniť na dôležitosť pitia mlieka  a na jeho zdravotné prínosy pre rastúce deti. Mlieko a mliečne výrobky zohrávajú dôležitú úlohu vo výžive detského organizmu, predovšetkým ako zdroj vápnika. Vápnik zabezpečuje zdravý vývoj kostí a kostry a má význam pre riadenie dôležitých  procesov v tele. Tvorba kostnej hmoty pritom prebieha najmä v detskom veku a v období dospievania. Nedostatok vápnika v mladosti môže vyvolať v neskoršom veku vážne ochorenie – osteoporózu. A prakticky sme si dôležitosť mlieka pripomenuli cez veľkú prestávku. Spolu sme si dali  pohár tejto dôležitej bielej tekutiny.

• Tretiaci spolu s pani učiteľkou Jankou Micsinaiovou navštívili obecnú knižnicu. V rámci krúžku Knihomilka sa venujú spoznávaniu kníh a tajomstiev ukrytých v literárnych príbehoch. V obecnej knižnici sa im veľmi páčilo a ďakujú pani knihovníčke za milé prijatie.
    (JM)

• Deň 26. september je Európskym dňom cudzích jazykov. Aj my sme sa so žiakmi spoznávali rôzne cudzie jazyky, ktorými sa hovorí v Európe. Menšie deti prostredníctvom hier, pesničiek a jazykolamov, tí väčší sa zase naučili pár cudzích slov. Tipy, ako sa učiť cudzie jazyky, sme dostali od jazykovej mentorky Lýdie Machovej, ktorá sama ovláda viacero cudzích jazykov. Deti veľmi zaujímalo, ako sa môžu naučiť slovíčka aj cez mobil. Nakoniec sme si všetci povedali, že koľko cudzích rečí poznáš, toľkokrát si človekom.

• V sobotu 9.septembra sa zúčastnili dievčatá z našej školy súťaže Mladých hasičov "O pohár dobrovoľných hasičov" v Dyčke. V šiestom ročníku súťaže získali 1.miesto v kategórii dievčatá, dokonca sa umiestnili na 3.mieste v kategórii požiarny útok s vodou. Hasičky pravidelne pripravuje pripravuje pán učiteľ Karol Závodský. Dievčatám i jemu srdečne gratulujeme!

• Školský rok sa ešte len začal a my sme už stihli preveriť vedomosti zo slovenského jazyka žiakov ôsmeho a deviateho ročníka. Spolu osem žiakov sa iniciatívne prihlásilo do školského kola súťaže, ktorá je známa svojou náročnosťou. Skladá sa z troch častí: vedomostného testu, transformácie textu a ústneho prejavu.
    Na 3.mieste sa umiestnila ôsmačka Karin Baranovičová, druhé miesto s rovnakým počtom bodov obsadili dvaja žiaci, ôsmačka Lili Ivaničová a deviatak Matúš Vetter, prvé miesto patrí deviatačke Arlet M Pilná
    Víťazku čakajú týždne práce, bude sa totiž pripravovať na okresné kolo, ktoré sa uskutoční v N. Zámkoch.
    Teší nás, že naši žiaci majú vzťah k slovenčine. Všetkým zapojeným blahoželáme a chválime ich výkony i chuť pracovať na sebe.
    (zs)

• V rámci ochrany života a zdravia zorganizovala naša škola vychádzky do prírody. Deti z ročníkov 1.-4. sa predpoludním prešli k jazeru a rozveselili sa športovými hrami na školskom ihrisku. "Veľkáči" z ročníkov 5.-9 absolvovali pešiu túru do obce Čechy. Navštívili tam výstavu ovocia, zeleniny a retro predmetov od obyvateľov obce. Čerstvý vzduch a posledné letné lúče slniečka nám dodali energiu na zvládnutie celého školského roka, ktorý je pred nami.

DEŇ UČITEĽOV - 28.3.2016

Ď  A  K   U  J  E  M  E