Novinky Mapa Napíšte nám Pracovné ponuky Kontakt

Zvonenie

Nedeľa 18. 3. 2018

Narodeniny a meniny

Dnes (Nedeľa 18.3.2018)
Eduard Žiga (Špeciálna trieda)
Zajtra (Pondelok 19.3.2018)
Jozef Polhoš (VIII.)
Jozef Rigo (Špeciálna trieda)
Pozajtra (Utorok 20.3.2018)
Cynthia Ištóková (V.)
Popozajtra (Streda 21.3.2018)
Hugo Mikuláš Stétz (VIII.)

Fotogaléria

Školský rok:

Kalendár

Rok s čarovnou 8 začína...

Novinky

 • Prostredníctvom programu Individuálny rozvojový program pre učiteľov (IRPU) organizácie LEAF, ktorý absolvovala v našej škole p. uč. D. Čerháková, sme zaradili v súlade s naším Školským vzdelávacím programom "Učíme pre život" do vyučovania SJL v piatom ročníku (šk.rok 2016/17) prvky aktívneho, resp. zážitkového učenia.

  Záznam z hodín realizovaných v šk. roku 2016/17 si môžete pozrieť TU:

  Metódy zážitkového učenia na hodinách SJL v 5.ročníku

 • 🐿️ 🐦 🐦Na hodinách techniky deti vyrobili kŕmidlá pre vtáčiky z odpadového materiálu - plastu. Hodiny biológie sú obohatené o zážitok, žiaci pravidelne dosýpajú krmivo stálym vtákom a pozorujú ich život. Veveričky si tiež prídu na svoje. Vyjedajú orechy, ktoré im žiaci pozvoľne hodia do trávy. Ostávajú po nich len tvrdé orechové škrupinky. (PŠ)

 • Naši deviataci uspeli v biologickej olympiáde - kategória C.

  Arleta Mária Pilná sa zúčastnila projektovej časti, kde obhajovala prácu s názvom "Využitie liečivých byliek z našej školskej prírodnej záhradky". Arlet si v projekte stanovila cieľ: motivovať žiakov k zdravšiemu životnému štýlu prostredníctvom liečivých byliniek, ktoré využívame nielen na výrobu vonných vrecúšok a čajov, ale aj na výrobu prírodnej kozmetiky. Projekt bol rozdelený na dve časti: "Bylinkovanie" a "Eko kozmetika". Arlet bola sa o svojím projektom úspešná a umiestnila sa na 4. mieste v okrese.

 • Druháci sa v tomto týždni učili písať súkromný list. Každý žiak napísal list niekomu blízkemu, vložil ho do obálky, napísal na ňu adresu a celá trieda spoločne išla na poštu. Teta za priehradkou každému predala známku, lebo bez nej a správne napísanej adresy, by list nenašiel svojho adresáta. No a druhákom už neostáva nič iné, len čakať na skoré odpovede 😊

 • Hravo, a to doslova, zvládli druháci roztriediť spoluhlásky do troch skupín. Skupiny spoluhlások deti rozlišovali aj na základe pocitu a hmatu, keďže skvelá pomôcka je vyrobená z rôznych materiálov. Druháci pri zážitkovom rozoznávaní popremýšľali aj nad pravopisom písania y/i po tvrdých a mäkkých spoluhláskach, išli na to logicky 😊Čaká ich už len praktické precvičovanie a veeeeľa písania, ale oni to zvládnu, sú to totiž veľkí šikovníci. (DJ)

 • Naše deviatačky, ktoré majú záujem ďalej študovať chémiu, sa zapojili do súťaže "Vytvor si obrieho červa". Cieľom súťaže bolo spraviť chemickú reakciu s manganistanom draselným, peroxidom vodíka a saponátom. Výsledkom chemického pokusu bol obrí červ. Ten bol našťastie iba z peny, ktorá vznikla pri tejto reakcii.

  (PŠ)

 • Na fotografii vidíte úspešných riešiteľov biologickej súťaže Envitalent, ktorú vyhlasuje Strom života. Vďaka absolvovaniu tejto súťaže sa naši žiaci lepšie pripravujú na biologickú olympiádu. Ďakujeme im za reprezentáciu školy.

  (PŠ)