Novinky Mapa Napíšte nám Pracovné ponuky Kontakt

Zvonenie

Štvrtok 18. 10. 2018

Narodeniny a meniny

Zajtra (Piatok 19.10.2018)
Kristián Žiga (VIII.)

Fotogaléria

Školský rok:

Kalendár

Novinky

 • Srdečne ďakujeme všetkým rodičom, ktorí sa zúčastnili dňa 13.10.2018 brigády a pomohli nám natrieť školský plot a bránu. Ďakujeme: Slávke a Radovi Marcinkovým, Janke Porubčanovej, Marike Husárovej, Katke Bogárovej a Marte Balážovej. Poďakovanie za pomoc patrí aj pracovníkom školy: pani riaditeľke Janke Mičekovej, Ľudmile Čelkovej, Zdenkovi Chovanovi, rodine Boženky Slatárovičovej a rodine Šemelákovej.

  (PŠ)

 • Svetový deň mlieka na školách sme si pripomenuli pitím mlieka a konzumáciou zdravých mliečnych výrobkov. Dokonca sme si pochutili aj na domácom kozom syre s cesnakom. Počas týchto chutných aktivít sme si povedali o dôležitosti mlieka a mliečnych výrobkoch v zdravej výžive detí ale aj dospelých.

  (PŠ)

 • Exkurzia tretiakov v semerovskej vodárni

  Námorníci-tretiaci sa plavia na hodinách prírodovedy na plachetnici menom Dada po oceáne poznania. Na poslednej vyučovacej hodine sa zaoberali témou “Zdroje pitnej vody“. A tak sa vybrali na vodáreň, resp. do vodárne u nás, v Semerove. Naslovovzatý odborník im vysvetlil, popísal, ako to vo vodárni funguje. Žiaci si zopakovali, aká je voda v našom živote dôležitá. Zdôraznili si, že musíme byť vďační za vodu na južnom Slovensku, pretože máme zásobárne tejto vzácnej tekutiny a musíme ňou šetriť.

  Ďakujeme za exkurziu a odborný výklad.

 • Úspechy hasičiek už v úvode nového školského roka

  Hasiči od začiatku šk. roka 2018/19

  Pán učiteľ Karol Závodský ako tréner našich hasičiek (spolu s pedagogickým dozorom p.uč. M. Bajlom) od začiatku roka absolvoval so svojím tímom už niekoľko úspešných súťaží. Ponúkame prehľad navštívených miest a úspechov.

  Dyčka pri Vrábľoch (8.9.2018) 1.miesto, zloženie tímu: K. Baloghová, E. Jakabová, A. Pilná, K. Baranovičová, L. Ivaničová, M. Sipková, E. Laktišová, L. Knižatová;

  Trávnica (22.9.2018) 1.miesto: Čechy (naše žiačky), 2.miesto K. Baranovičová, L. Ivaničová, L. Knižatová, M. Sipková; 3.miesto: K.Baloghová, E. Jakabová, A. Pilná, E. Laktišová;

 • V piatok 5.10.2018 na druhý ročník festivalu do Podhájskej sa vybrali aj tri skupinky žiakov našej školy. Prvú skupinu tvorili samí chlapi, žiaci 8. ročníka Adam Bohoš, Adrián Havlík, Roman Šemelák a Patrik Rodný. Pod vedením pána školníka Zdenka Chovana sa pustili do výroby tradičných semerovských klobás.

  Súťažná skupina dostala na začiatku 5kg mäsa a 10 m čriev. Ich úlohou bolo vyhotoviť vkusnú, dobrú a kvalitnú surovú klobásu. Porota posudzovala všetky aspekty prípravy, výroby, kvality klobás, estetickosť stánku, oblečenie mužstva a verbálnu komunikáciu.

 • ZŠ Semerovo na oslave darov zeme v Podhájskej

  V dňoch 21.-22.2018 sa zúčastnili naše piatačky Emma Čelková, Alessia Fabio, Sofia Vetterová, Stella Nagyová a ôsmačky Sabina Rozenbergová a Tamara Gašparíková z krúžku ŠPERK pod vedením Alžbety Havranovej akcie KUKURIČŇÁK v Podhájskej. Na pozvanie organizátorky Mgr. Miroslavy Kozárovej prezentovali svoje šperkárske zručnosti.

  Hoci ešte krúžková činnosť v našej škole iba začína, deti si základy na tvorbu náušníc a náramkov výborne osvojili na letnej tvorivej dielni.