Novinky Mapa Napíšte nám Pracovné ponuky Kontakt

Zvonenie

Streda 23. 8. 2017

Narodeniny a meniny

Dnes (Streda 23.8.2017)
Filip Ivanič (I.A)
Filip Koco (II)
Filip Rosival (III.)
Popozajtra (Sobota 26.8.2017)
Jakub Laktiš (IX.)
Samuel Daniš (II)
Samuel Krehák (II)
Samuel Polhoš (V.)
Samuel Vetter (1)
Samuel Žiga (1)

Fotogaléria

Školský rok:

Kalendár

Novinky

 • Na konci školského roka sa realizoval letný tábor s názvom Cesta okolo sveta. Prvý týždeň mali deti umelecko-športové aktivity, napr. maľovanie sadrových odliatkov, maľovanie slnečníc na fóliu, kúpanie v bazéne, pečenie zdravej pochúťky, zažili však aj namáhavý športový deň, cyklotúru na Gazdovský dvor v Branove. Deti boli síce príjemne unavené, ale plné zážitkov z kontaktnej domácej farmy. Druhý týždeň sa začal výrobou vlastných cestovných pasov, do ktorých dostávali deti po splnení úloh a pripravených aktivít nalepovaciu známku navštívenej krajiny. Začínali sme návštevou Anglicka, kde deti piknikovali, odpovedali na kvízové otázky o krajine, ďalej sa cez športové zápolenie zoznámili s Gréckom, šitím vankúšikov, ktoré plnili levanduľou s Francúzskom, s hrou na kohútie zápasy so Španielskom a Talianskom, s vytváraním origami s krásnou japonskou dievčinou, tancovaním indických tancov s Indiou, najviac ich však zaujala hra s "lochneskou" príšerou a mnoho iných skvelých tvorivo- športových aktivít. Touto cestou by sme sa chceli aj poďakovať rodine Kontrových zo Semerova, ktorá deťom sprístupnila súkromný gazdovský dvor, kde niektoré deti s radosťou a nebojácnosťou pohladili aj koníky. Tiež chceme poďakovať krásnym vílam z ôsmeho ročníka.  Letný tábor bol vedený pani učiteľkami v zložení: Mgr. Janka Micsinaiová, Mgr. Lucia Marenčíková, Martina Haladíková a Mgr. Mária Dobiášová.

 • 3. 7. 2017

  Do galérie Ukončenie šk.roka 2016/17 boli pridané fotografie.

 • V tomto školskom roku absolvovali  naši piataci zážitkové hodiny slovenského jazyka a literatúry. Prihlásila som sa do programu IRPU – Individuálny rozvojový program pre učiteľa, ktorý zastrešuje nezisková mimovládna organizácia LEAF.  Zameriava sa na osobný rozvoj učiteľa za pomoci mentora. Mentor sprevádza učiteľa počas 8 mesiacov, snaží sa vyzdvihnúť učiteľov potenciál, pomáha mu naprávať chyby  a vedie ho k postupnej premene.

 • 26. 6. 2017

  Do galérie DEŇ USILOVNÝCH VČELIČIEK 2017 boli pridané fotografie.

 • 25. 6. 2017

  Cestou našej školskej stránky sme Vás informovali o rodičovskej brigáde, vďaka ktorej sme vybudovali v škole zelenú strechu na pivnici a skalku v jej okolí. Počas „Dňa Zeme“ sme si vytvorili pocitový chodník.

  Financie na realizáciu pocitového chodníka,  zelenej strechy a skalky sme získali z projektu, ktorý naša škola úspešne získala už po druhý krát so Stromu života.

 • 20. 6. 2017

  Na besedu do našej školy sme pozvali dňa 20.6. 2017 zástupcov Obecnej polície Dvory nad Žitavou.  Správanie žiakov nie je vždy v súlade so školským poriadkom. Chceli sme, aby deti boli poučené o  možných trestoch za ich nerozvážne bitky či šikanovanie, tiež o tom, ako sa majú správať počas letných prázdnin.

  Žiaci tretieho, štvrtého, piateho a šiesteho ročníka  besedovali s kapitánom Jozefom Pintérom, zástupcom náčelníka Obecnej polície Dvory nad Žitavou. Prednášal o záškoláctve, šikanovaní, násilí a právach a povinnostiach rodičov i detí.

 • V piatok 16.6.2017  na ZŠ Nábrežná v N. Zámkoch boli ocení najlepší žiaci v okrese, ktorí sa na rôznych predmetových olympiádach (BIO, CHEM, FYZ, DEJ, MAT, GEO) a pytagoriáde umiestnili na prvých troch miestach. Výnimočného podujatia sa zúčastnili aj naše siedmačky Karin Baranovičová a Liliana Ivaničová, ktoré  sa umiestnili zhodne na 2.mieste v Okresnom kole Biologickej olympiády -  kategória D.  Úspešné biologičky si diplom a cenu prevzali od Mgr. Borisa Holíča (odd. odborných a metodických činností ObÚ Nitra).

DEŇ UČITEĽOV - 28.3.2016

 

           Ď  A  K   U  J  E  M  E