Dušičková výzva! Tretiaci a deviataci vyrobili s p. učiteľkami D. Jančigovou a T. Udvardiovou nádherné vence z prírodní. Zapojili sa do dušičkovej výzvy o výrobu venca z prírodných materiálov. Veríme, že uspejú a odmenou im bude pohľadnica.
(zš)
Dušičková výzva! Tretiaci a deviataci vyrobili s p. učiteľkami D. Jančigovou a T. Udvardiovou nádherné vence z prírodní. Zapojili sa do dušičkovej výzvy o výrobu venca z prírodných materiálov. Veríme, že uspejú a odmenou im bude pohľadnica.
(zš)
Dnes sme boli dať bodku za Dušickovou výzvou, o ktorej sme vás pred pár dňami informovali. Pohľadnicu, ktorá nám prišla, sme boli odovzdať na Obecnom úrade s návrhom, že budúce obdobie pred “Dušičkami” zorganizujeme Tvorivé dielne, kde si prírodné vence bude môcť vyrobiť ktokoľvek. Ďakujeme za milé privítanie a tešíme sa na spoluprácu.
D. Jančigová
Tretiaci si v Deň chleba upiekli voňavý chrumkavý chlebík . Na hodine matematiky si precvičovali násobky v obchode s pečivom. (Dagmar Jančigová)
Štvrtáci si tento deň pripomenuli hlavne rozprávaním sa o chlebe, ako o každodennej chutnej strave, napríklad desiatej v škole. Potom si k téme nakreslili obrázky. (Jana Micsinaiová)
Do fotogalérie bol pridaný nový album Pasovačka druhákov za čitateľov školskej knižnice .
Štvrtok 13.10.2022 bol pre druhákov trochu iný, výnimočný. Pani zástupkyňa Mgr. Rút Immerová ich pasovala za čitateľov školskej knižnice. Predtým však museli splniť úlohy, ktoré im zadala: pracovali s textom, vyhľadávali písmenká na náučnom koberci a nakoniec čítali básničku. Všetko zvládli na výbornú a pani zástupkyňa ich mohla pasovať. Miroslava Kenderová
Na plote našej školy pribudli krásne tabule s nápisom „ZŠ Semerovo“. Poďakovanie patrí rodine Bašťovanských, Ľubici a Ivanovi, za tento sponzorský dar. V piatok 14.októbra tabule s nápisom nainštalovali na plot a sú skutočnou ozdobou školy. Teraz je ZŠ Semerovo viditeľne označená aj z hlavnej cesty. Teší nás záujem rodičov o skrášlenie priestorov školy i nápad s atraktívnym označením. Nápisy vyhotovila firma tms.prod-tlač a grafika, Tomáš Rigó.
Ďakujeme!
Ing. Petronela Šemeláková, riaditeľka školy
Aj v tomto školskom roku majú naši žiaci úspešne zvládnuté Celoslovenské testovanie pohybových zručností žiakov 1. a 3. ročníka ZŠ.
(dj, jm, mk, zf)
V utorok 4. októbra 2022 sa konal Festival učenia vonku vo Vzdelávacom centre v Zaježovej.
Predstavili sa tu rečníci – učitelia a lektori – ktorí sa dlhodobo venujú vyučovaniu vonku priamo na školách alebo vzdelávaniu v rámci outdoorových projektov.
Aj naša škola sa zúčastnila tohoto festivalu, na ktorom sme prezentovali vzdelávacie prvky v areáli našej školy a učenie vonku prostredníctvom týchto vzdelávacích prvkov. Názov nášho bloku bol Hravé učenie v Semerove. Blok sme začali krátkou prezentáciou, v ktorej sme účastníkom poukazovali fotky z nášho areálu školy so vzdelávacími prvkami, predstavili sme vyučovanie pomocou informačných tabúľ s QR kódmi. Prezentovali sme výrobky z bylinkovej záhradky: prírodnú kozmetiky, levanduľové vrecúška a paličky. Účastníkom sme ponúkli levanduľové mafinky a rebarborový koláč. Prezentovali sme apidomček a včelie produkty od našich školských včeličiek: med a sviečky.
Potom sme sa išli učiť von k jazierku. Cieľom prvej aktivity bolo správne usporiadať kartičky s vývojovými štádiami živočíchov a tieto sme aj pozorovali v jazierku, pomocou mikroskopu napojeného na notebook. Pokusom sme zisťovali čo je to povrchové napätie vody, ako pre živočíchy dôležité a čo ho vo vode ničí. Pomocou určovacích kľúčov sme poznávali rastliny v jazierku. A mnoho ďalších zaujímavých aktivít vo vonkajšom prírodnom prostredí jazierka.
Účastníkom aj usporiadateľom festivalu sa náš bok s názvom Hravé učenie v Semerove veľmi páčil, o čom svedčí pozitívna spätná väzba, ktorú sme dostali.
Bolo pre nás veľkou cťou lektorovať na takomto inšpiratívnom festivale učenia, medzi lektormi, ktorí sú finalistami prestížnej národnej ceny učiteľ Slovenka a sme hrdí, že sme mohli prezentovať učenie v našej škole účastníkom festivalu z celého Slovenka.
Pretože víziou našej školy je cez učenie vonku spraviť z našej klasickej školy modernú.
Ing. Petronela Šemeláková
riaditeľka školy
Divadelné predstavenie „Zoznam najkrajších vecí“ s podtitulom pohľad na duševné zdravie detskými očami zahrali mladí herci novozámockého súboru Divadlo Paradox v predpremiére aj našim deviatakom. Do hľadiska sa posadili spolu so študentami strednej školy v piatok 7. októbra predpoludním. Inscenácia bola skutočným umeleckým zážitkom - divadelným spracovaním, hereckými výkonmi, dramaturgiou i nádhernou scénou. Zámerom hry bolo poukázať na duševné zdravie, konkr. rodičov s klinickou depresiou.
Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola v prírode Dechtice 2022.
Október už tradične patrí našim starým rodičom. Mesiac úcty k starším si pripomíname aj na hodinách výtvarnej výchovy a techniky. Starký majú otvorenú náruč i srdce pre nás, slovami je ťažké vyjadriť, čo všetko pre nás znamenajú. Aspoň malým darčekom či dobrým skutkom sa deti našej školy snažili starkým urobiť radosť. Na fotografiách vidíte žiakov druhej, tretej a deviatej triedy. Darčeky pripravili spolu s p. učiteľkami Miroslava Kenderová, Dagmar Jančigová a Tatiana Udvardyová.
(zs)
Žiaci 5.a 6. ročníka v sprievode p. uč. M. Králikovej a T. Udrvardyovej navštívili 10. októbra v pondelok našu poštu. Pripomenuli si tak Svetový deň pošty (9.10.), ktorý zdôrazňuje základné hodnoty poštovníctva, úlohu pošty v každodennom živote. Vedúca pošty spolu s pani poštárkami vysvetlili žiakom ako funguje pošta v malej obci, mohli si vypísať a podať vlastnú pohľadnicu a ako darček si odniesli perá. Na záver sa spoločne odfotografovali.
(mk, tu)
Darčeky pre starých rodičov v rámci Októbra - mesiaca úcty k starším vyrobili štvrtáci a ôsmaci pod vedením pani učiteľky Janky Micsinaiovej.
Vyhodnotenie súťaží vyhlásených v rámci Európskeho týždňa mobility:
Literárna súťaž 1.miesto Scajka Sudiová
Výtvarná súťaž 1.miesto Sára Sellarová
Telocvikárska súťaž 1.miesto Scajka Sudiová , 2.miesto Samko Krehák 3.miesto Sára Sellárová 4.miesto Viki Pavlatovský 5.miesto Giada Fabio
Ďakujem všetkým zúčastneným žiakom!
Mgr. Janka Micsinaiova
Medzinárodný deň mlieka na školách sme si pripomenuli 28.septembra. Žiaci sa dozvedeli nové informácie o tomto zdravom nápoji, jeho význame pre naše zdravie. Po druhej hodine ich čakala mliečna desiata, kde si pochutnali na mliečku, jogurtoch a miláčikoch.
Dňa 24.septembra sa konala Súťaž o pohár DHZ Trávnica. Naši hasiči pod vedením Mgr. Karola Závodského získali nasledovné umiestnenia: v kategórii dievčat Z 11 družstiev obsadili 2. miesto: Barbora Rodná, Kristína Varniková, Emma Čelková, Alessia Fabio. V kategórii chlapcov z 12 družstiev obsadili 3.miesto: Alex Čelko, Tobias Tóth, Matej Šlechta, Kristína Várniková. V kategória chlapcov z 12 družstiev obsadili 2.miesto: Viktor Pavlatovský, Veronika Pípová, Dominika Molnárová, Giada Fábio 1.miesto: Alessia Fabio, Emma Čelková, Danny Mihaliček, Medan Mihaliček. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy!
(zš)
Biela pastelka je verejná zbierka na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Jej výnos slúži na dofinancovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska vyhlásili verejnú zbierku na 23.9. V našej škole i obci sa žiakom podarilo vyzbierať spolu 114,64 eur. Všetkým zo srdca ďakujeme!
Na hodine výtvarnej výchovy vyrábali druháci spolu s pani učiteľkou Mirkou Mirkou Kenderovou nápadité lapače snov z prírodnín.
Powered by aSc EduPage