Dištančné vzdelávanie je veľmi náročné nielen pre žiakov, učiteľov ale aj rodičov. Snažíme sa, aby toto vzdelávanie bolo pre žiakov zaujímavé a pútavé. Teoretické vedomosti si overujú praktickými úlohami, pri ktorých získavajú nové zručnosti. Prírodoveda a biológia sú na praktické úlohy a pokusy ako stvorené. Chceme sa s Vami podeliť o tieto naše nové vedomosti a zručnosti.
Žiaci 6.ročníka nám na hodine biológie prostredníctvom aplikácie ZOOM predstavili v priamom prenose svojich blízkych spoločníkov. Boli to psíky, mačičky, zajačiky a rybičky.
Žiaci 5.ročníka sú veľkí výskumníci a biológovia. Mali veľmi ťažké projektové úlohy: napr. hľadali v snehu snežné blchy. Neviete, čo sú snežné blchy? Piataci a ich rodičia to už vedia! Sú to malé drobné chvostoskoky. Takmer každú vyučovaciu online hodinu biológie pracujeme s prírodninami, ktoré si žiaci sami pripravili (slimáky, huby, lišajníky, paprade, perie vtákov, srsť cicavcov, koža plazov, vajíčka vtákov, ulity a lastúry). Ak sme nevedeli určiť pripravené huby, rastliny, pomohli sme si aplikáciami v mobile (Na huby, Atlas rastlín, atď.).
Dištančné vzdelávanie v prírodovede vo 4. ročníku nám začalo pri učení sa témy Jednoduché stroje. Neverili by ste, akí sú štvrtáci technicky veľmi zdatní. Vyrobili funkčné kladky, kladkostroje pomocou, ktorých vysvetlili princípy fungovania týchto jednoduchých strojov. Zapojili sa aj dievčatá.
Žiaci 3.ročníka sa počas prírodovedy plavia na svojej plachetnici s názvom Kotva po oceáne poznania, získavajú nové vedomosti napr. o kolobehu vody v prírode, vzduchu, počasí. Verili by ste, že si vyrobili doma teplovzdušný balón a vlastné zrážkomery? Všetci naši žiaci sú veľmi šikovní!