Novinky

          • OTÁZKY A ODPOVEDE K FUNGOVANIU ŠKÔL PO TESTOVANÍ

          • Vyberám vaše najčastejšie otázky v súvislosti s fungovaním škôl a testovaním a pripájam odpovede na ne:

            RODIČ

            Čo sa stane, ak je jeden rodič pozitívny?

            Ak je iba jeden člen domácnosti pozitívny, celá domácnosť ostáva v povinnej 10-dňovej izolácii, vrátane žiaka. Pri návrate žiaka do školy sa požaduje potvrdenie od lekára.

            Môže žiak navštevovať školu, ak jeden rodič nebol na testovaní?

            Vzhľadom na ochranu žiakov aj učiteľov v škole odporúčame rodičom neumiestniť dieťa do materskej školy a v základnej škole využiť ospravedlnenie žiaka na 5 po sebe nasledujúcich vyučovacích dní (teda 3. november, 4. november, 5. november, 10. november a 11. november). Do týchto dní sa nepočítajú víkendy ani prázdniny.

            Ak ale rodič potrebuje dať dieťa do školy, dieťa môže v zmysle vyhlášky ÚVZ č. 16 vstupovať do budovy školy. Rodič bez negatívneho testu však do školy vstúpiť nesmie.

            Môže netestovaný rodič odprevadiť dieťa do školy?

            Odprevadenie pred školu vyhláška č. 16 ÚVZ nezakazuje. Podľa vyhlášky ale nemôže dospelá osoba bez negatívneho testu vstupovať do vonkajších a vnútorných priestorov školy. Rodičom však odporúčame, aby zvážili neumiestniť dieťa do MŠ alebo ospravedlniť žiaka zo ZŠ.

            Škola informuje, že žiak, ktorého rodič sa netestoval, nemôže navštevovať školu. Čo s tým?

            Ide o staré opatrenie. Aktuálne platí nová vyhláška ÚVZ č. 16 z 30 októbra 2020. Podľa nej má žiak 0-4. ročníka ZŠ, žiak špeciálnej ZŠ alebo iné dieťa do desať rokov výnimku a nemusí pri vstupe do budovy predkladať negatívny test. Rodičom ale ministerstvo odporúča, aby zvážili neumiestniť dieťa do MŠ alebo ospravedlniť žiaka zo ZŠ.

            Môže škola požiadať rodiča alebo inú osobu pri vstupe do budovy o preukázanie sa negatívnym testom?

            Áno. Pri vstupe do budovy môže podľa § 1 ods. 3 a § 2 ods. 3 vyhlášky č. 16 ÚVZ riaditeľ alebo poverený zamestnanec požadovať od osoby vstupujúcej do budovy preukázanie sa negatívnym výsledkom testu alebo potvrdenie o výnimke z testovania.

            ŽIAK

            Čo robiť s triedou na prvom stupni, ak mal žiak pozitívny test?

            V tomto prípade treba postupovať podľa Manuálu pre ZŠ a teda po konzultácii s RÚVZ prejsť na dištančnú výučbu v danej triede na obdobie, ktoré určí RÚVZ (spravidla 10 kalendárnych dní). Pri návrate žiaka do školy sa požaduje potvrdenie od lekára.

            Môže netestovaný 10-ročný štvrták nastúpiť do školy bez negatívneho testu?

            Bez negatívneho testu môžu do budovy vstúpiť žiaci nultého až štvrtého ročníka bez ohľadu na vek. Okrem nich majú výnimku na vstup do budovy bez negatívneho výsledku aj žiaci špeciálnej školy a aj všeobecne deti do desať rokov.

            Ak rodič ospravedlňuje dieťa zo školy na 5 dní, počítajú sa do tohto času aj prázdniny a víkend?

            Nie, do ospravedlnenia žiaka sa počítajú len dni vyučovania.

            ZAMESTNANEC

            Čo s triedou, ak mal zamestnanec pozitívny test?

            Odporúčame, aby trieda prešla na dištančnú výučbu na obdobie 10 dní po súhlase zriaďovateľa. Zamestnanec informuje svojho lekára o výsledku testu a buď čerpá pandemickú PN alebo pracuje z domu. Zamestnanci, ktorí majú negatívny výsledok testu, môžu podľa vyhlášky č. 16 ÚVZ vstúpiť na pracovisko.

            Čo robiť, ak člen domácnosti učiteľa bol pozitívny?

            Podľa vyhlášky č. 15 ÚVZ je v prípade pozitívneho výsledku jedného člena domácnosti celá domácnosť v povinnej 10-dňovej izolácii. Učiteľ môže pracovať z domu, alebo sa môže dohodnúť na čerpaní dovolenky, náhradného voľna alebo na pracovnom voľne.

            Čo robiť, ak zamestnanec nebol testovaný?

            Podľa vyhlášky č. 16 ÚVZ zamestnanec bez negatívneho testu nemôže vstúpiť do budovy školy. V tomto prípade odporúčame prácu z domácnosti alebo čerpanie dovolenky, náhradného voľna či pracovného voľna.

            Čo robiť, ak zamestnanec nebol testovaný, pretože má výnimku zo zdravotných dôvodov?

            Takýto zamestnanec môže podľa vyhlášky č. 16 ÚVZ vstúpiť do školy aj bez negatívneho výsledku testu. Ale s cieľom ochrániť zdravie a bezpečnosť učiteľov a žiakov odporúčame, aby sa v tomto prípade škola a zamestnanec dohodli na výkone práce z domácnosti na 10 kalendárnych dní.

            Musí učiteľ cez jesenné prázdniny čerpať dovolenku?

            Učiteľ alebo zamestnanec školy nemusí cez prázdniny čerpať dovolenku. Riaditeľ mu môže zadať prácu z domácnosti alebo prácu z pracoviska.

            OSTATNÉ

            Prečo sa menili jesenné prázdniny v materských školách?

            Pôvodne mali jesenné prázdniny výnimočne platiť aj pre MŠ na základe rozhodnutia z piatku 23. októbra 2020. Ale následne sme v pondelok 26. októbra dostali z Ústredného krízového štábu požiadavku, aby sa prázdniny v materských školách vrátili do štandardného režimu – teda tak, že o nich rozhoduje škola.

            Prečo vyšlo Usmernenie ministerstva školstva až v nedeľu večer?

            Usmernenie z väčšiny nadväzuje na vyhlášky ÚVZ a opakuje ustanovenia v nich. Posledná vyhláška, ktorá určuje povinnosti a výnimky pri negatívnom teste, bola vydaná v piatok 30. októbra 2020 okolo 20.00. Okrem toho sme ešte časti Usmernenia týkajúce sa pracovno-právnych vzťahov museli prekonzultovať s rezortom práce ako aj s lekármi.

            Prečo rodičom ministerstvo iba „odporúča“ nedať dieťa do školy alebo škôlky, ak rodičia nemajú test?

            Riadime sa vyhláškami ÚVZ, ktoré platia a musíme ich rešpektovať. Tie umožňujú žiakovi vstúpiť do školy. Preto dávame toto odporúčanie. Rozumiem, že niektorí učitelia majú obavy, ale ide o rovnaký stav, aký bol doteraz. Stále sa na školách nosia rúška, stále sa dodržuje hygiena a stále je dôležité dodržiavať hygienicko-epidemiologické opatrenia.

            Vírus stále medzi nami je. Preto upozorňujem školy, aby aj po testovaní a aj pri negatívnych výsledkoch naďalej dodržiavali všetky hygienicko-epidemiologické opatrenia tak, ako doteraz.

            P.S: Aktuálne prebehne vyhodnotenie výsledkov celoplošného testovania a dnes bude rokovať Ústredný krízový štáb. Od toho závisí aj to, ako budú školy ďalej fungovať.

            Ďakujem veľmi pekne učiteľom aj riaditeľom škôl za ich prácu v tomto období a za to, že sú aj naďalej zodpovední. Budem sa snažiť, aby sme sa vrátili do škôl čo najskôr, ako to bude možné.

          • Otázky a odpovede k celoplošnému testovaniu

          • https://www.youtube.com/watch?v=MHHo157dZyk&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2B33lX5KdNh_-4jiPpw5RmOw1ADozfarwjH2KF43dwgvytB7NLZmM_Wzs&ab_channel=Ministerstvo%C5%A1kolstva%2Cvedy%2Cv%C3%BDskumua%C5%A1portuSR

          • Milí rodičia a žiaci!

          • Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR vydalo usmernenie k opatreniam vyplývajúcim z celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť“. Usmernenie nájdete na internetovej stránke:https://www.minedu.sk/data/att/17780.pdf

            Žiaci 1. až 4. ročníka sa v utorok 3. 11. 2020 preukážu vyplneným aktualizovaným vyhlásením zákonného zástupcu o bezinfekčnosti.

            Aktualizované Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfečnosti rozniesli pani asistentky  dnes (pondelok 2. 11. 2020) do vašich poštových schránok. Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti nájdete aj na :

            https://www.minedu.sk/data/att/17778.pdf

             

            Z usmernenia vyberáme :

            • V prípade pozitívne testovanej osoby sa podľa § 1 vyhlášky č. 15 Úradu verejného zdravotníctva z 29. októbra 2020 (ďalej len „vyhláška č. 15“) nariaďuje tejto osobe aj osobám žijúcim s ňou v spoločnej domácnosti povinná 10-dňová izolácia. Ak dieťa, žiak, učiteľ alebo zákonný zástupca obdrží pozitívny výsledok antigénového testu (alebo ho obdrží osoba, s ktorou žije v spoločnej domácnosti), ostáva v povinnej 10-dňovej izolácii. V tomto prípade zamestnanec, žiak ani dieťa nenavštevujú školu prezenčne.

             

            • Ak je dieťa alebo žiak v povinnej 10-dňovej izolácii z dôvodu svojho pozitívneho výsledku alebo pozitívneho výsledku testu člena jeho domácnosti, zákonný zástupca informuje lekára podľa § 1 ods. 2 písm. b) vyhlášky č. 15. Zákonný zástupca oznamuje škole povinnú izoláciu dieťaťa alebo žiaka a informuje, či sa žiak zúčastní dištančného vzdelávania. Ak sa žiak dištančného vzdelávania nezúčastňuje, škola ho eviduje ako neprítomného. Pri návrate do školy po ukončení 10-dňovej povinnej izolácie odovzdáva zákonný zástupca škole potvrdenie od lekára.

             

            • Zákonný zástupca, ktorý sa nevie preukázať negatívnym výsledkom testu, podľa vyhlášky č. 16 nemôže vstúpiť do vnútorných a vonkajších priestorov školy alebo školského zariadenia. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v tomto prípade odporúča, aby zákonný zástupca neumiestňoval dieťa do materskej školy na najbližších 10 kalendárnych dní. Pokiaľ ide o zákonného zástupcu žiaka základnej školy, ministerstvo odporúča zákonnému zástupcovi postupovať v zmysle bodu 5. Rozhodnutia ministra školstva z 28. augusta 2020, t. j. ospravedlniť žiaka z vyučovania na 5 za sebou nasledujúcich vyučovacích dní. V tomto prípade ide o 3. november, 4. november, 5. november, 10. november a 11. november 2020. Pri návrate do školy po viac ako troch dňoch predkladá zákonný zástupca vyhlásenie o bezinfekčnosti uvedené v Prílohe č. 2 tohto usmernenia.

             

            • V prípade negatívneho výsledku testu podľa § 1 ods. 2 písm. a) a § 2 ods. 2 písm. a) vyhlášky č. 16 Úradu verejného zdravotníctva z 30. októbra 2020 (ďalej len „vyhláška č. 16“) je možné vstúpiť do vnútorných a vonkajších priestorov školy alebo školského zariadenia až po tom, ako sa osoba preukáže potvrdením o negatívnom výsledku testu. a) Podľa § 1 ods. 3 a § 2 ods. 3 vyhlášky č. 16 je riaditeľ alebo ním poverený zamestnanec oprávnený požadovať od osoby vstupujúcej do vnútorných alebo vonkajších priestorov školy alebo školského zariadenia preukázanie sa negatívnym výsledkom testu alebo potvrdenie o výnimke podľa vyhlášky č. 16. b) Podľa § 3 vyhlášky č. 16 je riaditeľ školy alebo školského zariadenia povinný na všetky vstupy školy alebo školského zariadenia viditeľne umiestniť oznam o zákaze vstupu a výnimkách zo zákazu vstupu podľa tejto vyhlášky. Oznam je uvedený v Prílohe č. 1 tohto usmernenia. c) V zmysle týchto vyhlášok platí povinná izolácia iba pre zamestnanca a členov jeho domácnosti. Zamestnanci na tom istom pracovisku, ktorí majú negatívny výsledok testu, neabsolvujú v zmysle vyhlášok povinnú izoláciu.

             

            • Dieťa v materskej škole, žiak nultého a prvého až štvrtého ročníka základnej školy a žiak základnej školy pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ktorý sa nezúčastnil testovania, majú podľa § 1 ods. 2 písm. f) a q) vyhlášky č. 16 povolený vstup do školy aj bez preukázania negatívneho výsledku testu. Pri návrate do školy po viac ako troch dňoch predkladá vyhlásenie o bezinfekčnosti uvedené v Prílohe č. 2 tohto usmernenia.
        • Oznam
          • Oznam

          • Vážení zákonní zástupcovia žiakov, milí žiaci!

            Sme si istí, že tak ako my i vy situáciu ohľadom celoplošného testovania na ochorenie COVID - 19 pozorne sledujete.

            Našou snahou bolo a je ochrániť zdravie nám zverených osôb v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu ako aj našich zamestnancov. V týchto chvíľah je zodpovednosť na každom z nás.
            Zamestnanci školy sa zúčastnia plánovaného testovania, aby bol zachovaný chod školy pokiaľ to bude možné, čo najdlhšie. Riadime sa aktuálnymi pokynmi a nariadeniami.

            Prosíme Vás, aby ste sledovali v PONDELOK 2.11.2020 či už webovú alebo fb stránku školy, kde oznámime podmienky nášho fungovania od utorka v nadväznosti na výsledky testovania zamestnancov.

            Deti pri vstupe do školy odovzdajú najnovšie ministerstvom školstva ( včera večer) zverejnené vyhlásenie o bezinfekčnosti, ktoré bude zverejnené na webovom sídle školy.

            Rodič, sprevádzajúca osoba žiaka na ceste do školy odprevadí žiaka po vstup do budovy školy, nakoľko nie sme oprávnení zisťovať, či bol na testovaní prípadne výsledky testu.

            Nech sú naše názory rôzne, máme obavy, neistotu, v tejto chvíli je dôležité iba sa správať ZODPOVEDNE voči sebe samému ako i voči iným. Ďakujeme Vám za spoluprácu.

            PaedDr. Ondrej Mlynek r.š.

            Vážení zákonní zástupcovia žiakov, milí žiaci!

            Sme si istí, že tak ako my i vy situáciu ohľadom celoplošného testovania na ochorenie COVID - 19 pozorne sledujete. 

            Našou snahou bolo a je ochrániť zdravie nám zverených osôb v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu ako aj našich zamestnancov. V týchto chvíľah je zodpovednosť na každom z nás. 
            Zamestnanci školy sa zúčastnia plánovaného testovania, aby bol zachovaný chod školy pokiaľ to bude možné, čo najdlhšie. Riadime sa aktuálnymi pokynmi a nariadeniami. 

            Prosíme Vás, aby ste sledovali v PONDELOK 2.11.2020 či už webovú alebo fb stránku školy, kde oznámime podmienky nášho fungovania od utorka v nadväznosti na výsledky testovania zamestnancov.

            Deti pri vstupe do školy odovzdajú najnovšie ministerstvom školstva ( včera večer) zverejnené vyhlásenie o bezinfekčnosti, ktoré bude zverejnené na webovom sídle školy. 

            Rodič, sprevádzajúca osoba žiaka na ceste do školy odprevadí žiaka po vstup do budovy školy, nakoľko nie sme oprávnení zisťovať, či bol na testovaní prípadne výsledky testu. 

            Nech sú naše názory rôzne, máme obavy, neistotu, v tejto chvíli je dôležité iba sa správať ZODPOVEDNE voči sebe samému ako i voči iným. Ďakujeme Vám za spoluprácu. 

            PaedDr. Ondrej Mlynek r.š.

          • 🍏Týždeň zdravej výživy 🍎

          • V dňoch od 19. 10. - 23. 10. 2020 prebiehal v našej škole Týždeň zdravej výživy. Zdravá výživa je jedným zo základných kameňov dobrého životného štýlu.

            Každý deň sme venovali jednej tematike. Žiaci od 1. -9. ročníka sa celý týždeň aktívne zapájali svojii námetmi.

            V pondelok si vytvorili zdravé a choré srdiečko. Pripevnili sme si do nich výtvarné práce potravín, ktoré človeku prospievajú a ktoré naopak škodia. Prečítali sme si v triedach aj šlabikár ovocia.

            V utorok sme si vysvetlili cestu ovocia a zeleniny na náš stôl. Dôležité bolo si uvedomiť, všetko čo predchádza tomu, než si kúpime ovocie/zeleninu v supermarkete.

            Streda bola venovaná jabĺčkam. Sú typickým jesenným ovocím, ktoré je nielen chutné, ale aj veľmi zdravé.

            Vo štvrtok si žiaci s učiteľmi v triedach vyhľadali a ilustrovali zdravé recepty. Tým sme chceli všetkých inšpirovať a namotivovať k lepšej zdravšej výžive.

            Žiaci druhého a tretieho ročníka sa zúčastnili aj foto-súťaže o fotku zdravej večere, ktorú si doma s pomocou rodinných príslušíov pripravili.

          • P O K Y N Y pre základnú školu (aktualizácia k 26. 10. 2020) upravujúce postup, organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania žiakov v období od 26. októbra 2020 vypracované v súlade s opatreniami ÚVZ SR a manuálu MŠVVaŠ SR.

          • Úvod

            1. Tieto pokyny sú vypracované podľa podmienok a možností Základnej školy Semerovoč.110. Popisujú organizačné kroky a postupy vyučovania od 26. 10. 2020.

            2. Pokyny rešpektujú opatrenia a rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR (ďalej aj ako „ÚVZ SR“) a Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu SR.

            Vyučovanie v 1. – 4. ročníku

            1. Žiaci 1. – 4. ročníka budú mať vyučovanie prezenčnou formou v škole podľa stáleho rozvrhu.

            2. Žiaci sa vyučujú v triedach bez zmeny vyučujúcich.

            3. Žiaci naďalej ráno pri vstupe do budovy prechádzajú ranným filtrom, dodržujú aktuálne hygienicko-epidemiologické opatrenia. Neprítomnosť žiaka v škole ospravedlňuje rodič (maximálne 5 dní), viac ako 5 dní ospravedlňuje lekár. Pri neprítomnosti žiaka viac ako 3 dni po sebe v škole rodič predkladá písomné vyhlásenie o bezinfekčnosti pri vstupe do budovy školy.

            4. Zákonný zástupca:

            • Zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka dozákladnej školy a pri odchode žiaka zo základnej školy resp. školského klubu detí (nosenierúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk v zmysle aktuálnych opatrení ÚVZ SR).

            • Zabezpečí pre svoje dieťa každý deň minimálne dve rúška (náhradné, musí mať pri sebev prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky.Dodržiava pokyny riaditeľa školy, ktoré upravujú podmienky prevádzky konkrétnej základnej školy a

            školského klubu detí na školský rok 2020/2021.

            5. V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejtosituácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy.

            6. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj:

            - bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnejstarostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom,

            - za týchtopodmienok je dieťa zo školy vylúčené.

            7. Vstup do školy hlavným vchodom (v čase od 7.30 – 7.55 hod.).

            8. ŠKD je riadne v prevádzke do 16:00 hod.

            Vyučovanie v 5. – 9. ročníku

            1. Žiaci 5. – 9. ročníka prechádzajú z prezenčnej formy výučby na dištančný spôsob vyučovania podľa upraveného rozvrhu, dňa 23.10.2020 ho žiaci dostali vo vytlačenej papierovej forme. Žiaci sa budú dištančne vzdelávať každý deň povinne.

            2. Dištančné vzdelávanie a zadávanie úloh bude prebiehať od 7:55 hod. najdlhšie do 12:25 hod. prostredníctvom programuZoom a Messenger. Je dôležité, aby žiaci pravidelne sledovali a školskúedupage a facebookovúwebovú stránku školy, portál www.bezkriedy.sk. Prihlasovacie údaje žiakom odovzdal triedny učiteľ na začiatku školského roka.

            3. Žiak môže požiadať vyučujúceho o individuálnu konzultáciu prostredníctvom elektronickej komunikácie.

            4. Učiteľ dodržiava požiadavku primeranosti.

            5. Žiaci sú povinní komunikovať s učiteľmi a rešpektovať ich pokyny. Sú povinní študovať zaslané materiály, vypracovať zadania, posielať učiteľom výsledky riešení a podobne.Online vyučovanie je pre žiaka povinné. Neúčasť na online vyučovaní musí zákonný zástupca ospravedlniť vyučujúcemu resp. triednemu učiteľovi. Neprítomnosť žiaka na online vyučovaní sa zapíše ako absencia do elektronickej žiackej knižky.

            6. Učiteľ poskytne žiakom primeranú spätnú väzbu vo forme slovného zhodnotenia alebo jednoduchých vopred dohodnutých emotikonov. Zvláštnu starostlivosť venuje žiakom so ŠVVP.

            7. Hodnotenie nebude prebiehať v týchto predmetoch: technika, informatika, telesná a športová výchova, hudobná výchova, výtvarná výchova, občianska náuka.

            8. Triedni učitelia sú povinní monitorovať stav dištančnej formy vzdelávania vo svojej triede, komunikovať, spolupracovať s ostatnými vyučujúcimi a v rámci možností riešiť problémy spoločne.

            9. V prípade neodkladných problémov týkajúcich sa vzdelávania sú žiaci povinní kontaktovať svojho triedneho učiteľa, resp. konkrétneho vyučujúceho.

            10. Žiaka, ktorý nereaguje na dištančné vzdelávanie, bude kontaktovať vyučujúci alebo vedenie školy a zistí príčinu. V prípade, že žiak nemá prístup k internetu, škola zabezpečí papierovú formu zadaných úloh a vedenie školy dohodne spôsob doručenia zadaných úloh žiakovi.

            11. Žiaci aj učitelia sú povinní každý deň kontrolovať svoju emailovú schránku a sledovať aktualizácie na edupage, a facebookovej stránke školy.

            Prevádzka a spôsob stravovania v školskej jedálni

            1. Základná škola poskytuje stravovanie žiakom 1. – 4. ročníka, zamestnancom školy, ktorí sú prítomní na pracovisku.

            2. Obed sa bude vydávať po ukončení vyučovania najneskôr do 14:00 hod..

            3. Rodič odhlasuje svoje dieťa zo stravy najneskôr do 8.00 hod. telefonicky v daný deň (0902 562 969).

            4. V ŠJ je zabezpečuje dozor poverený pedagóg.

            5. Žiaci vstupujú do jedálne v rúšku. Rúško stravník odloží až počas konzumácie obeda.

            6. Žiaci prichádzajú na obed v časových intervaloch, podľa stanoveného rozpisu.

            Prevádzka ŠKD

            1. Prevádzka ŠKD bude od 26. 10. 2020 v riadnom čase do 16.00 hod.

            2. Žiakov si do ŠKD preberá pani vychovávateľka podľa rozvrhu.

            3. Odchod žiakov z ŠKD: žiakov preberajú rodičia pri určenom východe (prípadne idú sami domov) v časových intervaloch po individuálnej dohode s p. vychovávateľkou alebo telefonickom oznámení.

            Jesenné prázdniny

            1. Na základe opatrenia MŠVVaŠ SR sa v tomto školskom roku mení termín jesenných prázdnin a to nasledovne: 30. 10. 2020 (piatok), 2. 11. 2020 (pondelok), 6. 11. 2020 (piatok) a 9. 11. 2020 (pondelok).

            Všeobecné základné opatrenia

            1. Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom COVID-19 (zvýšená telesná teplota, kašeľ, zvracanie, kožná vyrážka, hnačky, náhla strata chuti a čuchu, iný príznak akútnej infekcie dýchacích ciest) nesmie vstúpiť do priestorov základnej školy.

            2. Ak žiak v priebehu dňa vykazuje niektorý z možných príznakov COVID-19, bude umiestnený do samostatnej izolačnej miestnosti. V tejto súvislosti budú kontaktovaní zákonní zástupcovia, ktorí si dieťa bezodkladne vyzdvihnú.

            3. Ak sa u zamestnanca objavia príznaky nákazy COVID – 19 v priebehu jeho pracovného dňa, bezodkladne o tom informuje riaditeľa školy a opustí školu v najkratšom možnom čase s použitím rúška.

            4. V prípade nových usmernení a pokynov v súvislosti so situáciou COVID-19 budú tieto usmernia upravované a menené.

            V Semerove, 25. 10. 2020

            PaedDr. Ondrej Mlynek, riaditeľ školy

          • Dištančné vzdelávanie

          • Žiaci 5. - 9. ročníka,

            už v piatok 23.10. 2020 sme Vám v škole oznámili, že od pondelka 26. 10. 2020 prechádzate na dištančné vzdelávanie. Rozvrhy a všetky potrebné informácie ste dostali od svojich triednych učiteľov. Všetky tieto informácie máte aj na stránke www.bezkriedy.sk – priečinok oznamy a vo svojich triednych skupinách. Počas dištančného vzdelávania sa vyučovanie neprerušuje, pokračuje plynulo ďalej. Všetky povinnosti týkajúce sa účasti a aktivity na vyučovaní zostávajú nezmenené pre rodičov aj žiakov. V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte vedenie školy.

            Žiaci 1. - 4. ročníka pokračujú naďalej v nezmenenej, prezenčnej forme vyučovania za dodržiavania prísnych hygienicko- epidemiologických opatrení:

            1. ranný filter;

            2. R – O - R (rúška, odstup, ruky);

            3. žiak musí po vymeškaní troch dní (vrátane víkendu) priniesť do školy vyplnené vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti. Tlačivo je možné stiahnuť a vytlačiť na internetovej stránke: https://www.minedu.sk/zakladne-skoly-a-skolske.../.;

            4. rodič môže ospravedlniť neprítomnosť žiaka päť pracovných dní. Ak je neprítomnosť žiaka dlhšia ako päť dní, je potrebné priniesť ospravedlnenie od lekára.;

            5. zákaz vstupu cudzích osôb do budovy školy. Vstup je možný len s povolením riaditeľa školy a s vyplnením tlačivom o bezinfekčnosti.

          • Výstava ovocia a zeleniny

          • V dňoch 5. - 9. 10 2020 prebehla v našej škole výstava ovocia a zeleniny. Žiaci na výstavu prispeli zeleninou a ovocím, krásne zdobenými tekvicami, výrobkami z jesenných prírodnín i tvorivými prácami žiakov. Účelom výstavy bolo zvýšiť povedomie detí o pestovaných plodinách v záhradách. Viacerí žiaci spolu s rodičmi prejavili umelecké cítenie a vytvorili zaujímavé diela z plodov našich záhrad. Každé ráno nás vítali rozžiarené tekvičky, ktoré mali rôznu podobu. Týmto sa chceme poďakovať všetkým žiakom a rodičom za kreatívne skrášlenie priestorov našej školy.

          • Opatrenia platné od pondelka 12. 10. 2020

          • Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR školstva, vedy, výskumu a športu SR upresňuje opatrenia platné od pondelka 12.10.2020:

            V školách sme nezaznamenali ohniská nákazy a na dištančné vzdelávanie zatiaľ prešlo okolo 4 percent žiakov. So zhoršujúcou situáciou je však potrebné zaviesť ďalšie opatrenia, ktoré nám pomôžu zvládnuť tento negatívny vývoj.

            Zrušené po novom budú krúžky, lyžiarske a plavecké kurzy, výlety, skupinová výučba v ZUŠ, exkurzie mimo škôl.

            Školské kluby detí budú pokračovať za prísnych opatrení.

            Stredné školy prejdú na dištančné vzdelávanie. Čo sa týka osemročných gymnázií, otvorené budú ročníky, ktoré korešpondujú s ročníkmi na ZŠ, teda prvé štyri.

          • Október sa nesie v znamení úcty k starším.

          • Dnes 10. 10. 2020 je Deň starých rodičov. Pri tejto príležitosti na hodinách výtvarnej výchovy vytvorili naši žiaci pozdravy pre svojich blízkych. Malým darčekom si ich chceli uctiť a vyjadriť im svoju lásku a vďaku.

            Dúfame, že Vás milí starí rodičia darčeky od Vašich vnúčat potešili a zahriali pri srdiečku.

            Prajeme Vám ešte krásny sviatočný deň!

          • Noc s Andersenom 9. 10. 2020

          • Naša škola sa každoročne zapája do medzinárodného podujatia - Noc s Andersenom. Tento rok prebieha 15.ročník na podporu čítania. Minulý školský rok 2019/2020 sa Noc s Andersenom kvôli epidémii Covid 19 nezrealizovala. Koordinátori ju presunuli na mesiac október.

            Situácia na Slovensku je nepriaznivá a z toho dôvodu ju nebudeme hromadne organizovať. Zdravie žiakov, našich pedagogických a nepedagogických zamestnancov je prvoradé. Koordinátori vymysleli alternatívu pre žiakov, ktorí by sa chceli do akcie zapojiť z pohodlia domova. Deti môžu zažiť piatkový rodinný večer plný čitateľských zážitkov.

            Na svoj oficiálny web pridali článok o tom, ako sa môžu deti zapojiť do domácej Noci s Andersenom:

            http://www.nocsandersenom.sk/domaca-noc.html

            Zároveň na svojej webovej stránke http://www.nocsandersenom.sk/ zverejnia súťaž s vydavateľstvom Slovart. Do súťaže sa môžu zapojiť všetky deti - či už počas organizovaného podujatia alebo doma. Súťaž trvá do 20.11.2020.

            Želáme Vám veľa veselých čitateľských zážitkov v kruhu rodiny! Veríme, že sa zabavíte a užijete si piatkový večer netradične.

          • Akcie na mesiac október:

          • - V týchto dňoch si pripomíname október Mesiac úcty k starším. Dňa 10.10.2020 je Deň starých rodičov. Vnúčatá im vyrobili darčeky, ktorými ich s láskou obdaria a zároveň si ich uctia.

            - Vestibul našej školy je obohatený výstavou ovocia, zeleniny a vyrezaných svetlonosov z tekvíc. Výstava naďalej prebieha.

            - Od 19.10. - 23.10.2020 sa uskutoční Týždeň zdravej výživy v našej škole.

            - 20.10. si pripomenieme Medzinárodný deň stromov.

            - 21.10.2020 patrí Dňu pôvodných odrôd jabĺk.

            - 22.10.2020 slávnostné otvoríme Záhradu, ktorá učí. Následne bude krst apidomčeka, predstavenie nových výukových prvkov v našej školskej záhrade (jašteričník, dážďovkové divadlo, divoký kút, včelia záhrada, slnečné hodiny).

            - Celý mesiac október sa budeme venovať projektu: „Záložka do knihy spája školy“. Do tejto akcie sa zapájame každý rok.

          • Naša škola je v zelenej fáze!

          • Milí rodičia a žiaci, s radosťou Vám oznamujeme, že naša škola je opäť v zelenej fáze. Všetci zamestnanci a žiaci našej školy sú zdraví.

            Ďakujeme rodičom, žiakom a zamestnancom školy za zvládnutie situácie. Zvládli sme to spolu! Veľmi sa z tejto skvelej správy tešíme.

            Pripomíname, že škola je bezpečná, naďalej sa dodržujú prísne epidemiologické opatrenia. Netreba sa ničoho obávať. Vzdelávať sa predsa musí!

            Ďalej pokračujeme vo výchovno-vzdelávacom procese za dodržiavania prísnych hygienicko-epidemiologických opatrení, ktoré nájdete na stránke MŠVVAŠSR https://www.minedu.sk/manual-opatreni-pre-skoly-a.../

          • Výstava ovocia a zeleniny

          • Vážení rodičia, v dňoch od 5. 10. - 9. 10. 2020 budeme mať v priestoroch našej školy výstavu ovocia a zeleniny. Do výstavy môžete prispieť ovocím alebo zeleninou z vlastnej záhrady. Ak máte možnosť môžete priniesť vyrezávané tekvice do školy. Ďakujeme.

          • Objednanie u zubára pána MuDr. Tomáša Laka

          • Dobrý deň, pán MuDr. Tomáš Lako zubár z ambulancie z Dubníka všetkým žiakom, ktorí chodia k nemu na vyšetrenia odkazuje, aby sa u neho objednali osobne a prišli na kontrolu zubov. Telefónne číslo na zubára: 035 64 95 275. Ďakujeme!

          • Sme v oranžovej fáze!

          • Milí rodičia a žiaci, na základe rozhodnutia RÚVZ v Nových Zámkoch zo dňa 2.10.2020 prechádzame zo zelenej fázy do oranžovej. Oranžová fáza nastala z dôvodu potvrdenia pozitívneho pedagogického zamestnanca na ochorenie Covid-19.

            Výchovno-vzdelávací proces bude prebiehať v upravenej forme. Žiaci 4. a 5. ročníka prechádzajú od pondelka 5.10. 2020 do stredy 7.10.2020 (vrátane) na dištančné vzdelávanie prostredníctvom online vyučovacích hodín a podľa platného rozvrhu. Od štvrtka 8.10.2020 žiaci týchto tried začnú vyučovanie v prezenčnej forme to znamená, že prídu riadne do školy a pokračuje sa vo vyučovaní . V prípade akýchkoľvek otázok a nejasností, kontaktujte prosím riaditeľa školy PaedDr. Ondreja Mlyneka na tel. čísle 0905 908 274.

            Nebojte sa, naďalej sa dodržujú prísne opatrenia, škola je bezpečná. Netreba sa obávať. Spolu tento nový školský rok zvládneme! Hlavne musíme dodržiavať epidemiologické nariadenia a všetko bude v poriadku. Vzdelávať sa musíme.

            Výchovno-vzdelávací proces v ostatných triedach bude prebiehať v nezmenenej forme podľa platných usmernení MŠVVaŠ SR, ktoré sú zverejnené na stránke:

            https://www.minedu.sk/data/att/17464.pdf

            Z dokumentu vyberáme:

            · neodporúča sa realizovať: školy v prírode, lyžiarske výcviky, kultúrne, umelecké a tanečné aktivity mimo povinného výchovno-vzdelávacieho procesu, krúžkovú činnosť pre deti a žiakov,

            · rodičovské združenia, zasadnutia rady rodičov a rady školy realizovať dištančnou formou,

            · telesná a hudobná výchova sa odporúča realizovať len teoretickou formou. 

            V platnosti zostáva:

            · prísne dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení,

            · vstup cudzím osobám do priestorov školy je zakázaný, možný je len s výnimkou potvrdenou riaditeľom školy a čestným prehlásením o bezinfekčnosti danej osoby,

            · odporúčanie Úradu verejného zdravotníctva na princípe ROR - Rúško, Odstup, Ruky,

            · žiaci prvého stupňa majú nosenie rúška vysoko odporúčané, v spoločných priestoroch školy povinné, žiaci druhého stupňa povinné počas celého pobytu v škole s výnimkou jedenia,

            · zákonný zástupca zabezpečí pre svoje dieťa každý deň minimálne dve rúška (náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky,

            · po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) predkladá písomné vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti,

            · pri prerušení viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast,

            · pri prerušení menej ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú), z dôvodu akéhokoľvek ochorenia ,ospravedlní neúčasť na vyučovaní zákonný zástupca žiaka.

    • Kontakty

      • Základná škola, Semerovo č.110
      • +421 35/6 450 050
      • Základná škola, Semerovo č.110, 941 32 Semerovo
        94132 Semerovo
        Slovakia
      • 37860810
      • 2021605641
    • Prihlásenie