"Naša planéta je krehká a zraniteľná. Skúsme zmeniť naše postoje a správanie a zmiernime negatívny dopad nášho pôsobenia na životnéprostredie. Skrášlime si okolie, v ktorom žijeme."
V rámci školského „Dňa Zeme“ sme si skrášlili prostredie. Vysadili sme novú skalku, kvetinovú húsenicu, sadili sme do dáždnika, do fúrika, do gumákov, do retro kvetináča, z odpadových pneumatík sme si vyrobili žabku a kvietok a vysadili trvalkami. Podsadili sme vymrznuté liečivé bylinky do školskej prírodnej záhrady. Vysadili sme aj dreviny - javor a paulowniu. Vyrobili sme formulovú lavičku a vyčistili sme si školské jazierko. Prostredníctvom vzdelávacích aktivít, ktoré boli pripravené na piatich stanovištiach, sa žiaci naučili, napr. ako využiť odpadový materiál,zopakovali si, ako správne triediť/ recyklovať odpad, utvrdili si poznatky z prírodovedy, biológie a anglického jazyka.Stali sme sa aj my stúpencami zdravého spôsobu života a podporovateľmi aktivít pre zlepšenie životného prostredia na planéteZem, ktorá je široko ďaleko jedinou planétou, na ktorej je život!
Chcem sa poďakovať sponzorom nášho Dňa Zeme 2018:
rod. Jozefa Otrubu, r. Imricha Balogha, r. Jaroslava Bórika, r. Rada Kráľa, r. Jána Ivana ml., r. Čelková ml., r. Čelková st., r. Košáňová, r. Jozefa Kuruca, r. Baranovičová, r. Krupanská, r. Turská, firma RAB.
Ď A K U J E M E!