23. 10., vo štvrtok, výber žiakov druhého stupňa, vycestoval za priateľmi do Pezinka na dvojdňovú vzdelávaciu exkurziu. Po príchode do Základnej školy Jána Kupeckého sme si zložili batožinu a mohli sme rozbehnúť realizáciu nabitého programu, ktorý si pre nás učitelia a žiaci pripravili. Vybrali sme sa na krátku prechádzku do pezinských vinohradov, naším cieľom bola obria lavička, z ktorej sme mali nádherný výhľad a Pezinok ako na dlani. Po návrate a večeri nás čakali športové aktivity v telocvični, naozaj sme sa pri nich parádne zabavili. Ešte pred tým, ako sme sa uložili spať, sme si vypočuli prednášku na tému Vesmír.
Druhý deň nášho pobytu nás čakalo vzdelávanie s rovesníkmi z Pezinka. Vybrali sme sa v skupinách spoznávať Pezinok. Vďaka aplikácii Actionbound sme si mohli užiť nielen prechádzku, ale aj plniť zaujímavé výzvy. Následne nás čakali úlohy pripravené v areáli školy, pretože aj Pezinok je podporovateľom učenia vonku. Po výdatnom obede nastala fáza hodnotenia, ďakovania a lúčenia. Vieme, že vznikli priateľstvá medzi učiteľmi i žiakmi. Tešíme sa na kolektív učiteľov a žiakov z Pezinka, ktorí prijali naše pozvanie a opäť zavítajú do našej školy.
Chceme sa veľmi pekne poďakovať pani zástupkyniam PaedDr. Dagmar Borekovej, PaedDr. Kataríne Čuvalovej pani učiteľke Mgr. Danke Ondovčíkovej, Ing. Janke Hulákovej a ostatným členom kolektívu ZŠ Kupeckého v Pezinku za prípravu tejto skvelej exkurzie.