Vážení hostia, milí rodičia, starí rodičia, ctené kolegyne a kolegovia, milí naši žiaci, vážení prítomní!
Srdečne Vás vítame na Vianočnej akadémii, ktorá už tradične navodí nádhernú atmosféru blížiacich sa Vianoc v našej obci.
Dnes na sviatok svätej Lucie, keď sa dni začínajú predlžovať a svetlo pomaly víťazí nad tmou, sme sa tu zišli, aby sme spoločne oslávili blížiace sa Vianoce. Vianoce sú časom pokoja, lásky a porozumenia. A najmä je to čas keď sa stretávame s našimi najbližšími – s našimi rodinami.
Pamätajme si, Vianoce sú hlavne o tom, aby sme boli spolu. Strávme tieto sviatky so svojimi rodinami a vytvorme si spoločné spomienky. Práve tieto chvíle sú tým najväčším darčekom, aký si môžeme dať.Vážení prítomní, nech „Hviezdna rozprávka“ a príbeh „Od Lucie do Vianoc“, ktorý si naši žiaci spolu s pani učiteľkami, pre Vás pripravili nech ostane vo vašich srdciach a pri spomienke naň, nech sa vám rozžiaria oči s úsmevom na tvári.Vianoce sú časom zázrakov. Verím, že tieto sviatky prinesú do Vašich domovov veľa lásky, radosti a pokoja.
Pasovačka prvákov je vždy veľkou udalosťou na našej škole! Tento rok sme slávnostne prijali našich nových prvákov do žiackeho cechu. Tešíme sa na ďalšie spoločné zážitky a prajeme našim prvákom veľa úspechov v ich školskom živote!
Vážení prítomní pri tejto príležitosti sa Vám chceme poďakovať za Vašu pomoc, podporu a spoluprácu. Veríme, že v Novom roku 2025 budeme v našej spolupráci úspešne pokračovať.
Ďakujeme našim žiakom, orchestru súkromnej ZUŠ Jozefa Dömeho, školskej skupine AREMES, pani učiteľke Kenderovej a Králikovej za prípravu krásneho programu. Chceme sa veľmi pekne poďakovať rodine Mareka Pípu za ozvučenie vianočnej akadémie.
Prajem Vám, krásne prežitie vianočných sviatkov v kruhu svojich najbližších a úspešný vstup do Nového roku 2025. Ing. Petronela Šemeláková